تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهندسی معماری Architecture design Memar1 - ساختمان مدولار در ایران
وبلاگ تخصصی مهندسی معماری Architecture design Memar1
مهندسی معماری - معماری - مقاله مهندسی معماری - معماری داخلی - گالری تصویر معماری

 ساختمان مدولار در ایران

امروز داشتم توی گوگل ریدرم فید های مربوط به معماری رو می خوندم که چشمم به این پروژه افتاد که در سایت WAN  که یکی از معتبر ترین سایت های معماریه معرفی شده بود. اولین باریه که اخبار مربوط به بنایی جدید رو که توی ایران ساخته شده در یک همچنین سایت معتبری میبینم. واقعا” باید تبریک گفت به گروه آراد، طراحان این بنا :

سایت بنا در ۳۵ کیلومتری تهران، در شهرک صنعتی پرند واقع شده است. هدف از این پروژه  تعویض ساختار قدیمی این کارخانه با بنایی جدید و مدرن صنعتی  که توانایی بالایی در تولید محصولاتش داشته باشد بوده است. البته کارفرمای این پروژه (شرکت پایکار بنیان که قطعات و پانل های پیش ساخته تولید می کند ) خواستار بنای صنعتی ای بوده که هیچ تشایهی به بناهای قدیمی صنعتی که در ایران است نداشته باشد.

این ساختمان شامل ۳۷۰۰ متر مربع زیربنا ، که شامل  ۳۵۰ متر مربع که به صورت نیم طبقه برای اسکان کارکنان و ۵۰۰ متر مربع برای بخش های اداری و بخش های طراحی  است میشود. علاوه بر آن ساختمان مدیریتی این بنا که ۵۰۰ متر مربع وسعت دارد با استفاهده از یک پل به ساختمان های اصلی متصل شده است. همچنین یک سرس ساختمان فرعی با وسعت ۲۰۰ متر مربع هم در سایر بخش های این پروژه وجود دارد.

تمامی سعی گروه سازنده بر این بوده تا با امکاناتی که دارند، متفاوت ترین ساختار مدولاری که می توانند اجرا کنند را برای این بنا پیشنهاد دهند، به همین علت این بنا هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی، یکی از بهترین نمونه های معماری صنعتی ( در ایران ) محسوب می شود.
+ میتونید توضیحات بیشتری  که در سایت “آراد” قرار داده شده رو از
اینجـــــــا دانلود کنید
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 مهر 1388 توسط عابدی
 PLEASE NOTE:  This tool will provide an estimation of the future PageRank and should not be considered precise.
 
Your Domain (URL):
  (eg. www.iwebtool.com)  
 

Powered by iWEBTOOL